Zowel de uitvoer van Nederlands product als de wederuitvoer groeide. Het volume van de import was in februari 0,5 procent groter dan een jaar eerder. In januari groeide de import van goederen met 1,3 procent.

Nederlandse bedrijven exporteerden in februari 2015 vooral meer transportmiddelen, aardgas en aardolieproducten geëxporteerd. Verder groeide de export van voedings- en genotmiddelen, machines en apparaten en chemische producten licht.

Exportomstandigheden april 2015 verbeterd

De omstandigheden voor de export in april 2015 zijn volgens de Exportradar van het CBS verder verbeterd. De ontwikkeling van de reële wisselkoersen op jaarbasis was veel gunstiger dan een maand eerder. Het producentenvertrouwen van de eurozone en Duitsland was minder negatief. De Exportradar laat aan de hand van zes indicatoren zien of de omstandigheden voor de Nederlandse uitvoer gunstiger of minder gunstig zijn geworden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 januari 2026
Louwman wederom beste Mercedes-Benz truckdealer
23 januari 2026
Logistiek vaker onmisbaar voor groei
22 januari 2026
T. Vreugdenhil ziet mogelijkheden met Scania 40R
22 januari 2026
Traton: Scania daalde, MAN groeide in 2025
21 januari 2026
Roordink Bedrijfswagens MAN Dealer van het Jaar 2025
21 januari 2026
Mercedes-Benz test megawatt charging in Europa
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37