Na een eerste ronde in 2021, organiseren branche-organisaties andermaal de Voertuigtechniekdagen, met als doel nieuw personeel te werven.

Ruim 1.700 bedrijven die lid zijn van FOCWA (branchevereniging voor schadeherstelbedrijven), RAI CarrosserieNL, VACO (bedrijfstakorganisatie voor de banden- en wielenbranche) en Opleidings- en Ontwikkelingsfonds Carrosseriebedrijf (OOC) zetten daarom tegelijkertijd de deuren van hun werkplaatsen open om potentiële werknemers kennis te laten maken met het vak. Dit gebeurt tijdens de ‘Voertuigtechniekdagen’, een nieuw initiatief dat vanaf nu tot en met eind februari 2023 loopt.

Via de campagne-website datiseengave.nl kunnen geïnteresseerden eenvoudig digitaal een afspraak maken bij een werkplaats in de buurt. Door de vele aangesloten bedrijven is er voor iedere bezoeker altijd een werkplaats dichtbij. Hier kunnen jongeren of andere geïnteresseerden een opleiding volgen terwijl ze direct al geld verdienen of mooier nog; een baan vinden die echt bij ze past.

Vervolg

FOCWA, RAI CarrosserieNL, VACO en OOC hebben sinds 2021 de handen ineengeslagen om mensen enthousiast te maken voor het werken binnen de sector. In dat jaar lanceerden zij de campagne ‘Voertuigtechniek, dat is een gave!’. Jongeren kregen vorig jaar alles rondom voertuigtechniek online te zien. Circa 1,3 miljoen mensen werden met de campagne bereikt. De ‘Voertuigtechniekdagen’ is het vervolg hierop. Nu kunnen geïnteresseerden hun toekomstige werkplek ook echt zien en potentiële werkgevers en collega’s spreken.

Blik op de werkplaats

Manager sociale zaken en HR Erwin Holterhues van VACO beschrijft waarom het zo belangrijk is dat er aandacht is voor het werken in de voertuigtechniek. “We merken dat als jongeren en hun ouders in een bedrijf kijken, ze vaak heel enthousiast weggaan. Ze zijn blij verrast door de veelzijdigheid van de werkzaamheden en de moderne technieken waarmee gewerkt wordt. Door onder meer de intrede van elektrische (vracht)auto’s vraagt het werken aan deze voertuigen nieuwe en andere vaardigheden. Instroom van jonge vakmannen en – vrouwen is essentieel.  De vraag naar nieuwe medewerkers is groot en hard nodig om Nederland ook in de toekomst rollend te houden.”  Uit onderzoek dit jaar onder leden van FOCWA en RAI CarrosserieNL blijkt dat voldoende personeel voor 74 procent van de bedrijven één van de grotere uitdaging is.

Winactie

Tijdens de ‘Voertuigtechniekdagen’ maken bezoekers, naast het verbreden van hun kennis over de branche, kans op verschillende prijzen. Zo zijn onder meer een PlayStation 5 met racestoel en -spellen of een kart arrangement met vijf vrienden te winnen. Kans maken hierop gebeurt simpelweg door het bezoeken van een werkplaats.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 januari 2025
Hulp bij de nieuwe machineverordening
17 januari 2025
Renewi bestelt 190 DAF trucks
17 januari 2025
Ook trailerbanden Bridgestone in Ecopia-lijn
16 januari 2025
Bijzondere Scania S770 voor Arjen Kandt
16 januari 2025
Mapon en Krone gaan data uitwisselen
14 januari 2025
Topman Scania wordt voorzitter Acea
Meest bekeken berichten
Recente reacties